Instagram Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Instagram, çağın trend olan uygulamalarından birisidir. Bu uygulama sayesinde sevdiğiniz yerlerin, sevdiğiniz yemeklerin veya arkadaşlarınızla olan güzel bir anın fotoğrafını paylaşabilir, uygulamadaki arkadaşlarınızın görmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda siz de arkadaşlarınızın paylaştığı gönderileri görebilir, beğenebilir ve yorum yapabilirsiniz. Kullanımı son derece basit olan bu uygulamada profilinizi düzenlemek de tamamen size ait. Ayrıca eğer isterseniz sadece belli bir konuda içerik üretebilir veya satışa sunmak istediğiniz ürünlerin görsellerini paylaşıp daha fazla kitleye seslenme şansını yakalayabilirsiniz.

Instagram Fotoğrafları Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle çektiğiniz fotoğrafın açısı ve ortamın ışığı çok önemlidir. Bu iki madde ilk olarak dikkat edilmesi gereken şeylerdendir. Fotoğraf çekilen yerin ışığına ve çekiş açısına dikkat ettikten sonra, fotoğrafınızı daha cazip bir hale getirebilecek dekor ürünleri kullanabilirsiniz. Örneğin, tabağınızdaki yemeğin fotoğrafını çekerken, fotoğrafa masanın düzenini de dahil edip daha geniş bir alanın karesini yakalamak ve o alanın da özenli gözükmesini sağlamak önemlidir. Açık havada çekilen fotoğraflarınızda arka planınızın sade ve düz renkten oluşması daha şık ve profesyonel bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Bunun yanında eğer bir manzara fotoğrafı çekmek istiyorsanız, yine ışığı ve açıyı ayarlamak dikkat edilecek hususlardan birisidir.

Instagram İçin En Doğru Fotoğraf Nasıl Seçilir?

Instagram birçok farklı kitleye seslenebilen ve birçok içerik barındıran bir uygulamadır. Bu içeriklerin arasında fark yaratabilmek için fotoğraflarınızı iyi seçmek ve fotoğraf üzerinde düzenleme yapabilmek önemlidir. Öyleyse fotoğraflarınızı neye göre seçeceksiniz?

– Aynı Yerde Mutlaka Birkaç Fotoğrafınız Olsun: Böylelikle fotoğraflarınızın arasında en iyisini seçebilmeniz için karşılaştırma yapma şansı elde etmiş olacaksınız.

– Açınızı ve Işığınızı Kontrol Ettiğinizden Emin Olun: Açısı ve ışığı yanlış olan fotoğraflar çektiğiniz de fotoğrafın kalitesini düşürecek ve olumsuz bir izlenim oluşturacaksınız. Bu yüzden mutlaka ışığı ve açıyı iyi ayarlayın.

– Çekilen Fotoğrafın Düzenlemesini Yapın: Bunun için illa da bir uygulama kullanıyor olmanıza gerek yok. Instagram’ın gönderi paylaşım kısmında fotoğrafınızı yüklemeden önce kontrast ayarını, parlaklığını veya filtresini düzenleyebilirsiniz. Böylelikle fotoğrafınız daha profesyonel gözükecektir.