İşinizi bir üst seviyeye taşıyacak bir websitesine mi ihtiyacınız var?

Appleİşinizi geliştirmek,
bir üst seviyeye taşımak istiyorsunuz.

Bunu yaparken websitenizin sizi yeterince
temsil edemediğini düşünüyor olabilirsiniz.

Gelişen web teknolojileri sayesinde,
artık bölgesel firma olmak hiç zor değil.

Yapacağınız ufak geliştirmeler,
işinizin tamamına etki edebilecek etkiler sağlayabilir.

İşte bu ufak geliştirmeleri yaparken
dikkat etmeniz gereken en önemli faktör kiminle yola çıktığınızdır.

 

Finex Media ailesi olarak;finex-media-tablet-telefon-ios

müşterilerimizin, web sitelerini kolayca güncelleyebilmesinin, kurumları ile ilgili en son haberleri ve süreçleri, takipçileri ile paylaşabilmelerinin çok önemli olduğunu düşünüyoruz.

Bu durum bizim, web sitelerinin görselliğinin yanı sıra yönetilebilirliğinin de, kullanıcı dostu olmasını sağlamamız için yoğun şekilde çalışmamıza neden olmuştur.

 

 

finex-media-yonetilebilir-tasarimlar-macbookpro-retinaBiz sadece web sitelerimizin görselliği ile ilgili çalışmıyoruz, buna ek olarak, işinize etki edecek süreçlerin de yapılandırılması konusunda çözüm üretiyoruz. Bu noktadan hareketle, kurumsal web sitelerinizin yönetim panellerini de detaylı ve kullanıcı dostu bir şekilde (UI & UX), konusunda uzman ekiplerimizce sağlıyoruz.

Sitenizde kısa bir makaleyi yada iş süreçlerinizle ilgili bir gelişmeyi paylaşmak için atom fiziği mühendisi olmanıza gerek yok. Bizim yönetim panellerimiz facebook kullanmak kadar kolay kullanılıyor.

Hatta kullanımı o kadar kolay ve keyifli ki; “Ben bu paneli daha önce kullanmıştım” diyeceksiniz. Bunun sebebi kullanıcı deneyimi (UX) ile ilgili çalışan uzman personelimizin, internet – insan etkileşimi konusunda uluslararası literatürü takip etmesinden kaynaklıdır.

Biz bir butonun renginin maviden turuncuya çevirmenin, müşterilerinizin satın alma durumlarını %12 arttırdığını biliriz. Tıpkı bu satırı okurken “Hadi oradan” dediğiniz gibi.

Kullanıcı – arayüz etkileşimi konusunda trendi takip etmek bizim için yaptığımız işin bir parçasıdır.

Kıyafetiniz konusunda nasıl bir moda sözkonusu ise, mobilyalarınız konusunda nasıl bir trend sözkonusu ise, websiteniz için de durum aynıdır. Kurumsal websiteniz için de tasarım trendlerinin gerisinde kalmamak son derece önemlidir.

Mobil uyumlu web 2009 – 2011 yılları arasında yurtdışındaki websitelerinde kullanılan bir trend idi. Hatta öyle ki; ticari kullanımından önce, geliştirme konusunda emek vermiş üniversitelerin websitelerinde ilk örneklerini görmek mümkündü. Biz o dönemde mobil uyumlu websitesi konusunda müşterilerimize hizmet verdik.

Hatta öyle ki; hazırladığımız sistemler mobilden girişlerde mobil için ayrı bir subdomain ile çalışıyor, masaüstü girişlerde de varolan site açılıyordu. Bu sağladığımız ilk sisteme alternatif bir yapı olan responsive web site tasarımı daha sonraki web tasarım trendi olacaktı. Sonrasında ise responsive tasarıma alternatif olan flat yapı kullanıldı. Şuan ise google AMP (Accelerated Mobile Pages) ile yeni bir tasarım trendi olarak karşımıza mobile özel web siteleri geliştirme trendini çıkarmış durumda. Peki mobil tasarım neden web siteniz için çok önemli?

2015 yılında açıklanan bir rapora göre, dünya çapında internet kullanım alışkanlığı baz alındığında, mobil cihaz kullanarak internete erişim sağlamanın masaüstü kullanıma oranı %80’e %20’dir. Yani her 100 kullanıcıdan 80’i mobil ortamdan internete erişmiştir.

Bu sitenize giren her 5 kişiden 4’ünün mobilden gireceği anlamına gelmektedir. Web sistemleri hızla mobilden erişilir hale gelmiştir.

Kısaca bir bakışla bakacak olursak; yolda aracınızın lastiğinin patladığını varsayalım, hemen telefonunuzdan arama motoru uygulaması üzerinden yakınlardaki lastikçiler diye arattırabilirsiniz.

Böylesi bir durumda; yakınlardaki dediğiniz için arama motoru geolokasyonunuza erişir ve websitesine bulunduğu geolokasyon bilgisini giren lastikçileri otorite değerine göre sizin karşınıza çıkarır. Tabi bunu yaparken sizin mobil ortamdan eriştiğinizi de bildiği için AMP uyumlu olan siteleri daha üstte çıkaracaktır. Çünkü arama motorları için otorite değeri çoğunlukla site hızı ve AMP uyumluluğuna göre belirlenmektedir.

Kısacası siz sitenizle ilgili ne kadar çok spesifik hedef belirlerseniz bu sizi o kadar karakteristik bir hale getirecek ve otorite değerinizi arttıracaktır. Sonuç mu?

Teknolojik yeniliği lehine çevirerek daha fazla müşteriye ulaşan bir lastikçi ve aradığı tamirciyi daha hızlı bulduğu için toplantıya gecikmemiş bir işadamı.